پرینت سه بعدی اتاق

نمونه های Open-Source از چاپ سه بعدی این شرایط را دارند تا اتاق شما را به پرینتر سه بعدی تبدیل کنند .

اگر شما اتاقی خالی در منزل، گاراژ و … دارید و نمی دانید چگونه از آن استفاده کنید، چه چیزی بهتر از آن که این اتاق را به پرینتر سه بعدی تبدیل کنید.

 

اتاق پرینت سه بعدی

Torbjorn Ludvigsen، مخترع تبدیل اتاق به پرینت سه بعدی

مخترع سوئدی، Torbjorn Ludvigsen  سه سال گذشته را صرف توسعه ی نوع جدیدی از پرینتر های سه بعدی کرده است که  می تواند پرینت های سایز بزرگ را به راحتی و با کیفیتی بالا در فضای اتاق با هزینه ای کم ایجاد کند.

 

پرینتر اتاق

 

این دستگاه که Hangprinter نام دارد با استفاده از سیستم کابل و قرقره، به همراه یک کامپیوتر و بست هایی که به سقف، دیوار و زمین متصل می شوند باعث می شود تا اتاق خود را به پرینتر سه بعدی تبدیل کنید. اساسا Hangprinter از اتاق به عنوان بدنه و پوشش پرینتر سه بعدی استفاده می کند. Hangprinter اولین پرینتر سه بعدی سایز بزرگ نمی باشد اما از چندین منظر منحصر به فرد است. اولین مورد ارزان بودن آن است. شما می توانید سخت افزار و سیستم عامل آن را با مبلغی حدود 250 دلار خریداری کنید. مورد دیگر اینکه طراحی آن Open-Source است و هر کسی می تواند با دانلود دستورالعملی خاص و همچنین توسعه ی آن به طراحی ای منحصر به فرد برسد.بسیاری از قطعات Hangprinter توسط خودش قابل تولید است.

 

پرینتر سه بعدی

 

کنار هم قرار گرفتن مجموعه این سیستم باعث بوجود آمدن پرینتری می شود که Ludvigsen امیدوار است بجای این که به سمت استفاده ی شرکت های بزرگ برود به سمت مردم حرکت کند. وی همچنین افزود امیدوارم پرینتر های سه بعدی سرنوشتی همانند پرینتر های دو بعدی نداشته باشند. چون طراحی پرینتر های دو بعدی به گونه ایست که بعد از مدتی دچار اختلال وخرابی میشوند، من می خواهم نه تنها این پرینتر های سه بعدی طراحی های منحصر به فرد و Open-Source داشته باشند بلکه این قابلیت را داشته باشند تا با گذر زمان خود را باز تولید کرده و همواره قابل استفاده باشند.

 

 

پروژه Hangprinter قسمتیاز یک پروژه ی بزرگتر در جامعه ی ساخت و ساز است که RepRap یا همان تکرار سریع نمونه سازی نام دارد. که به جوامعی با درآمد و سطح مالی متوسط امکان طراحی ماشین آلات خودشان با پرینتر های سه بعدی Open-Source را می دهد.

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *