اولین قرص های تولید شده با پرینتر سه بعدی

 اولین قرص های تولید شده توسط پرینتر سه بعدی وارد صنعت دارویی شد.

تجویز داروی (Spritam (levetiracetam  توسط FDA به کمک پرینت سه بعدی تایید شد، این قرص با پرینتر 3D تهیه شده و  برای تشنج به کار می رود و برای مصرف کودکان و افراد بالغ مبتلا به صرع استفاده می شود.

 

 

بر اساس گزارشات رسیده از شرکت دارویی Aprecia، این دارو با استفاده از چاپ سه بعدی به نام تکنولوژی ZipDose تولید شده است که با یک جرعه مایع به سرعت از هم می پاشد و به راحتی قابل هضم است .

 

 

پیش از این پرینتر سه بعدی در واقع به منظور ایجاد دستگاه های پزشکی به کار میرفت اما Spritam اولین دارویی است که به این صورت تولید شده و برای فروش در آمریکا مورد تایید قرار گرفته است. انتظار می رود که این دارو اوایل سال آینده در دسترس عموم قرار بگیرد و عرضه گسترده تری را در صنایع دارویی تجربه کند .

دکتر Mohamed Albed Alhnan میگوید: در طول 50 سال گذشته قرص ها در کارخانه ها تولید و سپس به بیمارستان ها منتقل می شد و این برای نخستین بار است که ما می توانیم قرص هایی را تولید کنیم که خیلی خیلی  به شرایط بیمار نزدیک است.

 

 

او گفت با تنظیم مختصر نرم افزار قبل از پرینت، بیمارستان ها می توانند دوز مورد نیاز بیمار را تنظیم کنند. بدون این تکنولوژی مصرف چنین داروهایی بر اساس نیاز شخص می تواند بسیار پر هزینه باشد.

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *