ریباک کفش جدید خود با پرینت سه بعدی تولید کرد 

برند معروف کفش ریباک اقدام به معرفی کفش ورزشی جدیدی کرده است دارای زیره‌ای است که می‌تواند انرژی مصرفی را بازگرداند و در نتیجه باعث افزایش عملکرد ورزشکار شود. امروزه کفش‌های ورزشی متعددی با تکنولوژی و فناوری ساخت به کمک پرینتر سه‌بعدی تولید شده است ؛ اما برند ریباک موفق شده است پا را فراتر بگذارد و با استفاده از تکنیک‌های خلاقانه، کفشی تولید کند که در صورت استفاده عملکرد ورزشکار را بهبود می بخشد . در نهایت باید گفت ریباک کفش جدید خود با پرینت سه بعدی تولید کرد و این پروژه با موفقیت به نتیجه رسیده است .

کارخانه لیکوئید ریباک با استفاده از مایعی با قابلیت ارتجاعی بسیار بالا و انعطاف پذیری زیاد که توسط BASF تولید شده است، توانسته این کفش جدید را که لیکوئید اسپید نام دارد، در حالت سه‌بعدی طراحی کند.

 

پرینت سه بعدی کفش

کفشی با امکان بازگرداندن انرژی مصرفی

به گفته بیل مک‌اینیس، از مسئولان کمپانی ریباک، استفاده از این مایع جدید موجب شده است آن‌ها بتوانند اولین زیره کفشی که قادر است انرژی مصرفی را بازگرداند، تولید کنند. این زیره جدید نسبت به مدل‌های معمولی که در کفش‌ها استفاده می‌شود، عملکرد قابل قبول تری دارد.

علاوه بر این ، طراحی زیره کفش به صورتی است که از هر جهت انتهای کفش را پوشش می‌دهد و همین امر میزان سرخوردگی در حین حرکت را کاهش می دهد و ورزشکار در سرعت‌های بالا می تواند تعادل خود را حفظ کند .

 

طراحی کفش لیکوئید اسپید توسط ریباک، BASF و گروه Rampf در میشیگان و مونتاژ کفش در ماساچوست انجام می‌گیرد. این در حالی است که ریباک اعلام کرده قصد دارد در سال ۲۰۱۷ با تأسیس آزمایشگاه جدید، تولید کفش‌های مبتنی بر طراحی سه‌بعدی را گسترش دهد.

 

پرینت سه بعدی کفش

 

قیمت کفش‌های جدید ریباک، ۱۸۹ دلار خواهد بود و ظآن طور که مشخص است تنها ۳۰۰ جفت از آن‌ها در سایت Reebok.com و Finishline.com به فروش خواهد رسید. البته به نظر می‌رسد که در آینده، میزان تولید کفش‌های مبتنی بر تکنولوژی پرینت سه‌بعدی توسط ریباک افزایش خواهد یافت. مک‌اینیس در این مورد گفته است: یکی از مزایای استفاده از این تکنولوژی بالا رفتن سرعت تولید آن است. ما می‌توانیم کار ساخت و اعمال تغییرات در طراحی را به‌صورت هم‌زمان انجام بدهیم؛ زیرا نیازی به استفاده از قالب نیست و تنها باید یک دستگاه را برنامه‌ریزی‌ کنیم و با پرینتر سه بعدی اقدام به تولید آن کنیم .

کفش پرینت گرفته شده

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *