پرینتر سه بعدی ” گلوفورج ” پرینتری برای تمام مواد 

امروزه تنوع و تعداد پرینترهای سه بعدی موجود در بازار بسیار افزایش یافته است . هر کدام از این چاپگرهای سه بعدی با داشتن قابلیت‌های خاصی درصدد جلب نظر کاربران هستند. یکی از نمونه‌ های بسیار ویژه در دسته پرینترهای سه بعدی که ویژگی‌های بسیار جالب توجهی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، مدلی با نام Glowforge است.

 

پرینتر سه بعدی

Glowforge امکان پرینت اشیای گوناگون را دارد

این پرینتر سه بعدی توانایی برش و پرینت را با استفاده از مواد گوناگون در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مثال می‌توان به ساخت کیف با استفاده از چرم تا جعبه‌ی چوبی برای انواع جواهرات اشاره کرد که با استفاده از این پرینتر امکان چاپ آن وجود دارد. حتی با استفاده از این پرینتر سه بعدی امکان انجام برش روی شکلات نیز وجود دارد و می‌توان انواع شکلات‌های تحته‌ای بدون شکل را با استفاده از این پرینتر به یک قطعه‌ی شکلات زیبا تبدیل کرد .

این پرینتر اطلاعات مربوط به آنچه را که باید پرینت شود از نرم‌افزارهایی نظیر فتوشاپ یا ایلاستریتور ادوبی (Photoshop & Illustrator) دریافت می‌کند. همچنین باید به کاتالوگ خود گلوفورج نیز اشاره کرد که امکان دریافت طراحی‌ها از طریق آن وجود دارد.

طرز کار پرینتر گلوفورج

این پرینتر قادر است به وسیله دوربین‌های تعبیه شده در آن ، حتی طرح مورد نظر خود را از خودکار یا کاغذ نیز دریافت کند. برای استفاده از این پرینتر نیازی به کار با نرم‌افزارهای پیچیده طراحی همچون اتوکد نیست و کار با آن بسیار ساده است و رابط کاربری آسانی دارد .

ویژگی های کلی گلوفورج

گلوفورج یک پرینتر ایده‌‌آل هیبریدی است. برخلاف پرینترهای سه بعدی نظیر Form 3 یا سایر نمونه‌های موجود که می‌توانند با استفاده از پلاستیک به خلق اشیا سه بعدی بپردازند، با استفاده از گلوفورج می‌توان از انواع مواد برای خلق اشیا استفاده کرد.برای مثال کافی است موادی هچون چوب، چرم، فوم، اکریلیک، مقوا، فیبر، سنگ، فلز، شیشه و حتی مواد اولیه غذایی را درون این پرینتر قرار دارد تا بتوان آنچه را که در نظر داریم، خلق کنیم.

با استفاده از این پرینتر هر کاربری به یک تولیدکننده‌ی کوچک تبدیل می‌شود که می‌تواند با سخت و برش اشیا مورد نظر خود، در نهایت آنچه را که در نظر دارد، خلق کند.

تعامل ساده با این پرینتر باعث می‌شود تا به راحتی و بدون پیچیدگی خاصی بتوان این پرینتر را مورد استفاده قرار داد .  برای استفاده از این پرینتر و خلق آنچه که در نظر داریم، کافی است تا طرح مورد نظر را برای پرینتر مشخص کرده و ماده‌ی مورد نظر خود را نیز درون پرینتر قرار دهیم تا از این طریق کاربر بتواند در نهایت به خلق ایده‌ی خود بپردازد.

گلوفورج از فوکوس خودکار به منظور افزایش دقت خود استفاده می‌کند. هر پرینتر با برش در این پرینتر بین ۲ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *