پرینت سپر سفینه های فضایی ناسا با پرینتر سه بعدی

ناسا تاریخچه طولانی در استفاده از پرینترهای سه بعدی دارد . این مرکز اغلب از پرینترهای سه بعدی Ebam و SLA استفاده میکنند.

پرینت سه بعدی فضاپیما

پارچه چهار بعدی با پرینت سه بعدی 

ناسا اینبار با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توانسته پارچه چهار بعدی جدیدی تولید کند که سفینه های فضایی را در مقابل برخورد شهاب سنگ ها حفظ کند .

این پارچه عایق حرارتی  در برار گرما نیز میباشد ساختار ان توسط مهندس کاسیلاس تولید گشته است که فلز ترکیبی نامعلومی هست رویکردی که باعث محافظت از گرمای شدید میشود

عملکرد برودتی مناسب پارچه با پرینت سه بعدی

عملکرد آن بدین صورت است که از یکسو گرما را جذب میکند و از سوی دیگر ان را منعکس میکند کارکرد هر دو طرف باعث کنترل حرارتی از طریق مدیریت حرارت به صورت غیر فعال میشود .

ناسا در بسیاری از اکتشافات فضایی حودر از پرینت سه بعدی استفاده میکنند.همانطور که اشاره شد ناسا اغلب از پرینتر سه بعدی (ebam(electeron beam additive manufacturing برای توسعه فناوری خود استفاده میکند.

برای ناسا و حتی دیگر شرکت های مسافرت هوایی ،استفاده از پرینتر سه بعدی روشی اسان هست که به انها اجازه استفاده از متریال متفاوت را فراهم میکند .ناسا همچنین پرینت سه بعدی را در زمینه های دیگر مورد حمایت قرار داده هست ،که از جمله تشویق برای چالش تولید محصولات توسط پرینت سه بعدی در فضا است

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *