کمک به معلولین با چاپگر سه بعدی

کمک به معلولین با چاپگر سه بعدی

کیت چاپ شده open-sourceبا قیمت 500 دلار به صندلی چرخدار الکترونیکی 2500 دلاری تبدیل می شود.
یک تیم رباتیک دبیرستانی یک چاپگر سه بعدی الکتریکی برای صندلی چرخدار ایجاد کرده است که یک صندلی چرخدار معمولی را به یک موتور تبدیل می کند . ابزار چاپی رایگان برای دانلود 3d میتواند کاربران صندلی چرخدار را در حدود 2000 دلار جلو بیاندازد.

پرینتر سه بعدی ایران

 

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی

با رشد روز افزون استفاده از پرینتر سه بعدی ، هم اکنون استفاده از این دستگاه به صورت روزانه برای زندگی بهتر جامعه ی غیرفعال بسیار رایج شده است  .پرینت سه بعدی مدل ها  چه به صورت پروتزهای چاپی 3d , چه ابزارهای کمکی چاپی سه بعدی برای نابینایان و یا هر چیز دیگری توانسته است در مدت زمان کوتاهی کمک بسیار زیادی در جهت آسوده زندگی کردن این افراد ایجاد کند .یکی از قطعات چاپ شده جدید، یک دستگاه صندلی چرخ دار است که توسط قطعات چاپ شده توسط پرینتر سه بعدی و موتور حرکتی به یک صندلی متحرک تبدیل می شود

دانلود این قطعه رایگان و به صورت open source است. صندلی چرخ دار الکترونیکی که اغلب در حدود 2500 دلار قیمت دارد و صندلی چرخدار معمولی که تقریبا 500 دلار هزینه به همراه داشت هم اکنون با این روش نوین می تواند کاربران صندلی چرخ دار را تا 2000 دلار صاحب یگ صندلی چرخ دار با قابلیت جرت به وسیله موتور کند. این موضوع حتی می تواند در صندلی های ساده ی اجاره ای که برای آسیب های موقت استفاده می شود , مورد استفاده قرار گیرد

فناوری در خدمت انسان

تیم دانش آموطس FRC دبیرستان آویو 1577 , یک باشگاه مدرسه ای است که از سال 2005 تا کنون  تاسیس شده است و در این مدت کوتاه توانسته است لوازم جانبی صندلی چرخ دار با قابلیت چاپ شدن را به عنوان بخش مشارکتی تیم توسعه داده است.

Roeebar-yadin عضو تیم frc1577 گفت: “ایده ما این بود که آن را بر روی پلت فرم open-source داشته باشیم تا امکان دسترسی به مدل توسط همه افراد وجود داشته باشد .”

نزدیک به 7000 تیم frc در جهان وجود دارد  که می تواند تبدیل به یک مرکز برای ساخت این کیت شود، وجود دارد.

Yuval dascalu عضو تیم همچنین اضافه کرد: ما قبلا باچندین نفر که علاقه مند هستند در زمینه همکاری تماس گرفته ایم.

ما افرادی را تشویق می کنیم تا در طراحی ما به گونه ای عمل کنند که به ما در پیشرفت این فرایند کمک کنند  یا حداقل ها را به تیم های دیگر انتقال دهند.

اما این طرح در حالی اولین مسابقه رباتیک این پروژه را به نفع خود تحقق بخشید , که در واقع حدود 5 سال توسط دانش آموزان در مرحله تحقیق و پژوهش قرار داشت .

کارگاه مدرسه به تیم رباتیک اجازه داد تا مهارت های مهندسی الکترونیک و مهندسی خود را برای ایجاد وسیله نقلیه با امکان چاپ که بیشتر آنها 3d چاپ شده اند را  با استفاده از apex pla توسط breathe-3dp بر روی چاپگر 3dprintbot play , به مرحله اجرا برسانند  .

این فقط تجهیزات مدرسه نبود که به تیم کمک کرد طراحی خود را به مرحله اجرا برسانند  همچنین شهرداری روانانا , با استقبال از جاه طلبی دانشجویان , حمایت مالی گروه را به عهده داشت تا بتوانند خلاقت خود را به بالاترین حد برسانند.

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *