کاربرد پرینت سه بعدی در دنیای پزشکی و دامپزشکی

پیت نام یک طوطی است که در اثر حمله روباه پای طبیعی خود را از دست داده است و با استفاده از پرینتر سه بعدی یک پای مصنوعی برایش پرینت گرفته شده است و نصب شده است .

دکتر جاناتان ناجی پرنده کوچک

این روش ترمیمی توسط دکتر جاناتان وود از مسئولان بخش اعصاب و جراحی مغز و اعصاب بیمارستان رایان دانشگاه پنسیلوانیا فیلادلفیا به کار برده شده است.

 

شرح اتفاق و آسیب دیدن پرنده

صاحبان پیت، بنجامین و استیسی بعد از شنیدن جیغ های پیت او بر اثرحمله روباره را شنیده اند و او را پیدا کردند و  فورا به بیمارستان رایان ، محلی که مورد درمان توسط دکتر لانتی قرار گرفت منتقل کردند. جراحات پرنده بخیه شد اما یکی از پاهایش را از دست داده بود .

پیت یکی از پاهایش را از دست داد

صاحبان پیت مایل بودند تا پیت دوباره بتواند بنشیند از اینرو با دکتر جاناتان وود در بخش اعصاب و جراحی مغز و اعصاب برای گرفتن یک پای ثابت مشورت کردند.

دکتر وود با داشتن روابط نزدیک با گروه پرینت سه بعدی در محل دانشگاه پنسیلوانیا  توانست راه حلی برای مشکل پیت پیدا کند.

ساخت یک پای مصنوعی برای پیت

نمونه های اولیه طراحی شده ناامید کننده بود چرا که طرح ساخته شده کمی شبیه پاهای پرنده بود اما فاقد توان برای تحمل وزن پرنده بودند .

 

مجموعه ای جدید از نمونه های اولیه طراحی شد و نشان داد که برای راه رفتن طوطی با ثبات تر است. از انواع رزین پلیمری انعطاف پذیر و سخت استفاده شد. هنگامیکه پروتز مناسب و اندازه برای پیت دوباره طراحی شد گروه شادی طوطی را غیر قابل وصف توصیف کردند.

مرکز پرینتر سه بعدی

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *