Kinazo دوچرخه پرینت شده Volkswagen

شرکت Volkswagen 3D نسخه 23.5K Kinazo ENDURO e1 از سری دوچرخه برقی تولید شده خود را در کشور اسلواکی به روش چاپ سه بعدی تولید میکند .

شرکت Kinazo Design، در اسلواکی ، با کمک شرکت Volskwagen دوچرخه برقی جدیدی را با بهره گیری از فناوری پرینت سه بعدی تولید کرد .

وسیله نقلیه دوچرخه ای که در چاپگر سه بعدی مدل Laser X Line 2000R چاپ شده است، با قیمت 20000 یورو معادل 23500 دلار به فروش میرسد.

 

Volkswagen شرکت بزرگ آلمانی در بسیاری مواقع فعالیت زیادی در زمینه چاپ سه بعدی قطعات همانند چاپ لوازم یدکی برای اتومبیل ها فعالیت داشته است .

اما اینکه این شرکت خودروساز با استفاده از قابلیت های تولید افزودنی دست به تولید یک دوچرخه بزند دور از انتظار بود .

با این حال این کار در پروژه Kinazo ENDURO e1 این دوچرخه الکتریکی جدید به مرحله تولید رسیده است و قرار است با محصول تولید شده توسط شرکت Kinazo Design رقابت کند .

چاپ سه بعدی دوچرخه

Kinazo یک سبک با کیفیت

مطمئنا این محصول همانند یک خودرو تولید شده توسط فولکس واگن نیست، اما این شرکت خودرو ساز آلمانی به کمک طراحان اسلواکی  اقدام به ساخت دوچرخه ای با فناوری سه بعدی کرد که قیمت آن 20000یورو (23500 دلار) باشد.

Patrik Paul می گوید: “مزیت چاپ سه بعدی نهفته در این واقعیت است که هر قطعه می تواند ارزشی همانند قطعه اصلی داشته باشد باشد.”

 

با وزن 20 کیلوگرمی، Kinazo e1 توسط یک سیستم eDrive تجهیز شده است و با بهره گیری از موتورهای BROSE 250 قدرت یافته است : Pedelec (تا 25 کیلومتر / ساعت) یا S-Pedelec (تا 45 کیلومتر / ساعت)، پشتیبانی شده توسط باتری های BMZ با ظرفیت 500-650 وات سرعت مناسبی را برای آن ایجاد کرده است . عملگرهای الکترونیک دوچرخه توسط یک برنامه تلفن همراه کنترل می شود.

کینازو می گوید: “ما می خواستیم چیزهایی را از این دنیا بسازیم.” “یک دوچرخه الکترونیکی، یک دوچرخه با یک باتری و موتور ، هر کسی در نگاه اول به آن عشق خواهد ورزید. “

محصولی از جنس آینده

این محصول توسط چاپگر سه بعدی Concept Laser X Line 2000R  شرکت Volkswagen اسلواکی چاپ شده است که به نظر می رسد بزرگترین سیستم افزودنی فلزات پودری در جهان است . ادعایی که اخیرا توسط XDM 3D Printing Technology در چین مورد بحث قرار گرفته است.

چاپگر X Line 2000R SLM 3D دارای دو لیزر 1 کیلو وات می باشد، میزان ساخت آن نزدیک به 120 سانتی متر در ساعت است و به طور پشته ای (برای حداقل دو قطعه چاپی فلزی) مساحت 800 × 400 × 500 میلی متر است.

این قدرت چاپ اجازه می دهد تا کارکنان در فولکس واگن اسلواکی برای اجرای پروژه های مختلف خودرو سازی منگنز در خودروهای خود از چاپ سه بعدی استفاده کنند.

اما چاپگر مفهومی لیزری مرسدس بنز نیز با توجه به نیازهای Kinazo Design برای Kinazo e1 مطابقت داشت، و این دو شرکت را برای پیوستن به نیروهای ویژه برای این پروژه خاص، متقاعد کرد.

طبق گفته Kinazo، چاپ سه بعدی قطعات آلومینیومی جدید e-bike نیاز به جوشکاری را کاهش داده و حتی باتری را به قاب فلزی متصل می کند.

 

پرینت سه بعدی دوچرخه

“تکنولوژی چاپ نوآورانه سه بعدی، وزن فعال، هندسه و پارامترهای فنی مختلف را با زمان و هزینه قابل ملاحظه کاهش می دهد و هیچ تاخیر تولیدی طولانی را بهینه نمی کند.”

درباره هومن لادن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *